سلام نيوز
سلام نيوز

سایت بهترین ابزار


 
تاريخ : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

 

 

 

يكي از مهم‌ترين فضاها در يك شركت اتاق سرور محسوب مي شود، لازم به ذكر است بدانيد كه مهمترين اطلاعات در اتاق سرور ذخيره خواهد شد در نتيجه اين بخش از شركت بسيار مهم مي باشد. 

شايد براي شما سوال پيش بيايد كه چه تجهيزاتي در اتاق سرور قرار دارد، لازم به ذكر است بدانيد در اتاق سرور تجهيزاتي همچون رگ هاي سرور، سرور هاي كامپيوتري، سوئيچ ها و روترها، كابل هاي شبكه و محافظ كابل شبكه قرار دارد، اين تجهيزات از اهميت بسيار زيادي برخوردار هستند چون با وجود اينها امكان راه اندازي اتاق سرور امكان پذير مي‌شود، اين نكته را در نظر داشته باشيد كه بسياري از شركت ها  به جاي راه اندازي اتاق سرور به اجاره آن مي پردازند كه اين كار ميتواند عواقب بدي به دنبال داشته باشد. در واقع با استفاده از اتاق سرور اجاره اي بسياري از شركت ها اطلاعات مهم خود را از دست دادند.

 

لازم به ذكر است بدانيد كه اطلاعات ذخيره شده در اتاق سرور از اهميت بسيار زيادي

برخوردار است در نتيجه اگر شما به فكر اجاره اتاق سرور از شركت ديگري هستيد بهتر

است بدانيد كه با هرگونه سهل انگاري شركت خدمات دهنده احتمال دارد آسيب جبران

ناپذيري  شما را تهديد كند.

در نتيجه  راه اندازي اتاق سرور مي تواند يك تصميم هوشمندانه و حرفه اي به نظر برسد، البته بايد به اين نكته هم اشاره كرد كه بسياري از مديران برنامه حساب شده اي براي راه اندازي اتاق سرور ندارد كه اين مسئله مي‌تواند در بين راه مجموعه را با چالش مواجه كند. در واقع اگر يك مدير برنامه ريزي دقيق براي راه اندازي اتاق سرور داشته باشد مي تواند از قبل هزينه ها و مشكل هاي پيش رو را پيش بيني كرده و از به وجود آمدن هرگونه چالش جلوگيري كند.

مراحل راه اندازي اتاق سرور

براي راه اندازي اتاق سرور بايد ۷ آيتم را پشت سر بگذاريد در نتيجه بايد تمام مسائلي كه مطرح شده است را يك به يك اجرا كنيد. در وهله اول بايد به فكر طراحي اتاق سرور باشيد و استانداردهاي اتاق سرور را رعايت كنيد، توجه داشته باشيد كه اگر استانداردهاي اتاق سرور در هنگام راه‌اندازي رعايت نشود مي تواند باعث عدم كاركرد درست و صحيح تجهيزات شود. بعد از مبحث طراحي اتاق سرور بايد به فكر عمليات ساخت اتاق سرور باشيد و دقيقا تمام مباحثي كه در طراحي رعايت كرده‌ايد در عمليات ساخت اجرا كنيد. در  مبحث سوم بايد براي پياده سازي سيستم برق و تاسيسات اقدام كنيد، شايان ذكر است بدانيد كه اين بخش از كار از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و در ساخت اتاق سرور بايد تمام مباحث مربوط به برق و تاسيسات اجرا شود.

بخش سوم مربوط به كابل كشي است، توجه داشته باشيد كه شما در هنگام طراحي اتاق سرور بايد ورودي و خروجي تمام كابل‌ها را طراحي كنيد تا بتوانيد يك اتاق سرور استاندارد را در اختيار داشته باشيد. در اين مرحله از راه اندازي اتاق سرور بايد براي نصب و راه اندازي سيستم هاي امنيتي اقدام كنيد، زيرا بسياري از اطلاعات محرمانه شركت در اتاق سرور ذخيره مي شود در مرحله بعد بايد تجهيزات اتاق سرور نصب شود كه در قسمت بالا تجهيزات را به صورت مجزا به شما معرفي كرده‌ايم و در بخش آخر بايد نرم‌افزار ها را بر روي تجهيزات نصب كنيد، بعد از گذراندن اين مراحل شما موفق شده ايد كه راه اندازي اتاق سرور را به اتمام برسانيد.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط علي
نظرات (0)

مشكلات فناوري، از جزئي تا بزرگ ، اجتناب ناپذير است. هركسي كه براي زماني طولاني از كامپيوتر استفاده كرده است، چه استفاده شخصي يا تجاري، با اين موضوع برخورد كرده است. هنگامي كه مشكلات براي كسب و كار شما  پيش مي آيد، اين كه بتوانيد به يك متخصص فناوري اطلاعات و متخصص سيستك مراجعه كنيد تا از شما پشتيباني كند، معمولاً تند ترين و مطمئن ترين راه براي حل مشكل است.

موردي كه وجود دارد كه بسياري از مشاغل با آن درگير هستند، كه آيا اين پشتيباني شبكه را در از طريق كارمند انجام دهند و يا اوت سورس كرده و به شركتي خارج از مجموعه احاله نمايند تا آن را براي آنها مديريت كند. نيازها و امكانات شركت ها و سازمان ها متفاوت است. براي بسياري از مشاغل كوچك، انتخاب ساده است زيرا اكثر شركت هاي كوچك سيستم هاي خيلي پيچيده اي ندارند. براي آن دسته از شركت هايي كه نياز به پرسش دارند، هيچ پاسخي سخت و سريع در مورد اينكه كدام نوع پشتيباني بهتر است وجود ندارد. اگر احساس مي كنيد كه نياز به انتخاب داريد، قبل از هرگونه تعهد ، عوامل زير را بررسي كنيد.

استخدام

استخدام شامل داشتن يك يا چند متخصص IT در ليست حقوق و دستمزد شما است و براي ارائه پشتيباني از اين نيروهاي حاضر در محل استفده مي شود. در برخي موارد آنها مسئوليت بخشي از كار را بر عهده خواهند داشت و در برخي ديگر تمام نيازهاي فناوري اطلاعات شما را برطرف مي كنند.

مزايا

اگر يك متخصص IT در خارج از دفتر خود كار مي كنيد ، مي توانيد به سادگي در سالن قدم بزنيد تا با رايانه خود كمك بگيريد. اين مي تواند زمان و دردسر شما را در زماني كه نياز داريد كامپيوتر خود را سريع به اينترنت وصل كنيد ، ذخيره كند. اين شخص همچنين در مورد سيستم هاي شما و آينده آنها فكر مي كند.

براي سازمان هاي بسيار بزرگ كه با فناوري هاي بسيار خاص يا پيچيده كار مي كنند گزينه ترجيحي است. خدمات دهي به اين سيستم ها به تخصص خاصي نياز دارد كه معمولاً شركت هاي پشتيباني فناوري اطلاعات قادر به ارائه آن نيستند. مثلا تسلط به نرم افزار هاي خاص يا يك دستگاه منحصر به فرد.

معايب

اگر يك متخصص پشتيباني شبكه كامپيوتري را استخدام مي كنيد تا به صورت تمام وقت كار كند، بايد حقوق و مزاياي آنها را پرداخت نماييد. حتي اگر به خدمات روزانه آنها نيازي نداريد. اين امر مي تواند هزينه بر باشد. شركت هاي كوچك خيلي خرابي مستمر ندارند و شخص عملا زمان زيادي بيكار است.

اگر پشتيباني شبكه تنها يكي از وظايف متخصصان فناوري اطلاعات شما است ، ممكن است باريك تر شده و در نهايت از ساير مسئوليت هاي مهم غافل شود. فناوري اطلاعات پيچيده است و اغلب يك نفر يا حتي پنج نفر براي مديريت موثر همه چيز كافي نيستند.

برون سپاري خدمات پشتيباني شبكه

ارائه دهنده خدمات پشتيباني شبكه مديريت شده مي تواند به شما در پشتيباني فني خارج از محل و تعميرات حضوري بدون افزودن تعداد كاركنان كمك كند. آنها از راه دور و مستقل كار مي كنند، اما در صورت بروز مشكل در دسترس هستند

مزايا

برون سپاري فناوري اطلاعات مي تواند راهي مقرون به صرفه براي مديريت بودجه شما باشد. از آنجا كه شما فقط هزينه خدمات خاصي را كه در زمانهايي كه به آنها نياز داريد، پرداخت مي كنيد. در قرار داد هاي ماهيانه سيستم شما تضمين ميشود و هزينه كمتري به نسبت كارمند براي شما دارد. مي توانيد از زمان و هزينه ايجاد كارمند فناوري اطلاعات داخلي جلوگيري كنيد.

پشتيباني Help Dek  يك جنبه پيش پا افتاده اما بسيار ضروري در مديريت فناوري اطلاعات است. با برون سپاري اين سرويس، متخصصان فناوري اطلاعات داخلي شما زمان بيشتري براي تمركز بر پروژه هاي بزرگ و بهبود سيستم دارند. يك شركت خدمات پشتيباني و نگهداري شبكه برون سپاري شده نيز خدمات فوري ارائه مي دهد، بنابراين كاربران نهايي شما منتظر حل مشكلات خود نيستند.

معايب

همه ارائه دهندگان خدمات مديريت شده برابر نيستند. ايجاد رابطه با فردي كه واجد شرايط نيست، سبب ميشود در موقع مناسب و بحراني به داد شما نرسد. در نتيجه امكان بروز مشكل وجود دارد. اگر شخص باشد مي تواند شما را بدون كمك مورد نياز در مواقعي كه بيشترين نياز را داريد، رها كند. استفاده از شركت هاي خوب و عقد قرارداد رسمي به اين مورد كمك ميكند.

برخي از شركتها ترجيح مي دهند شخصي را در كاركنان خود داشته باشند كه از نزديك با فناوري و عملكرد تجاري آنها آشنا باشد. آنها همچنين ايده استقرار پشتيباني شبكه كامپيوتري در دفتر خود را دوست دارند. برون سپاري لزوماً شامل مقدار مشخصي فاصله و جدايي است.

قبل از اتخاذ اين تصميم مهم ، بايد ابعاد شركت و ميزان كار خود را بسنجيد. بودجه و حساسيت كار را در نظر گرفته و سپس تصميم گيري نهايي را انجام دهيد.

 

 ادامه مطلب...
ارسال توسط علي
نظرات (0)

اگر تمايل داريد، با اصول كاربردي از ليبراليسم آشنا شويد؛ كتاب «ليبراليسم» مناسب شماست. از مهمترين كتاب‌هاي لودويگ فون ميزِس فيلسوف اتريشي كتاب «ليبراليسم» است. كتابي كم حجم كه هيچ‌كدام از مسائل اساسي ليبراليسم و انديشه‌هاي فون ميزس را به طور مفصل توضيح نداده است. اما كتاب فرصت مناسبي براي خواننده ايجاد مي‌كند تا با چكيده‌اي از ليبراليسم كلاسيك و انديشه‌هاي فون ميزِس آشنا شود. فون ميزس اقتصاددان مكتب اتريش و فيلسوف كلاسيك بود. ميزس را از چهره‌هاي شناخته‌شده مكتب اتريشي تفكر اقتصادي معرفي كرده‌اند. او بيشتر در زمينه كنش‌شناسي مطرح است. لودويگ هاينريش فون ميزس در بيستم سپتامبر 1881 در لِمبرگ شهري در شرق امپراتوري اتريش ـ مجارستان به دنيا آمد. شهري كه اكنون در غرب اوكراين قرار دارد.

C:UsersHamedDesktopدرباره كتاب «ليبراليسم» اثر لودويك فون ميزس.jpg

ليبراليسم نيز جرياني فكري، فلسفي و سياسي است كه بسيار وسيع و پردامنه محسوب مي‌شود و حدود چهار سده تحول در انديشه غربي را پشت‌سر گذاشته است. اگرچه ليبراليسم به صورت يك اصطلاح انديشۀ سياسي معناهاي گوناگون و زيادي دارد، اما هرگز از معني اصلي خود كه از واژه لاتين libbe به معني آزاد گرفته شده؛ جدا نيست. ليبراليسم جنبشي بوده كه نشان دهد مردم تابع حكومت خودكامه نيستند، بلكه در زندگي خصوصي‌شان مورد حمايت قانون قرار مي‌گيرند و در امور عمومي بتوانند قوۀ مجرب حكومت را از طريق يك هيئت قانونگذاري كه آزادانه انتخاب شده باشند كنترل كنند.

ميزس در كتاب موارد و مسائل اصولي و اساسي در سياست‌هاي اقتصادي و اجتماعي را بيان مي‌كند و بدين ترتيب جايگاه آنها را در انديشه‌هاي ليبرال مشخص مي‌كند. مسائل پايه‌اي مانند: مالكيت خصوصي، آزادي، دموكراسي، روابط بين‌الملل، جنگ و جامعۀ ملل تا مسائل كوچكتري مانند احزاب، نظام آموزشي و اقليت‌ها در كتاب ليبراليسم بيان و بررسي مي‌شوند.

مترجم در بخشي از كتاب «ليبراليسم» نوشته است: «چند دهه بود كه اروپا روزگار آرامي را سپري مي‌كرد؛ روزگار بدون جنگ، انقلاب و آدمكشي. اما به زودي معلوم شد اين روزگار خوش آرامش پيش از توفان بوده است و موج هولناك و بي‌پاياني از جنگ‌هاي داخلي و خارجي، ملي و بين‌المللي و انقلاب‌ها در راه بود؛ جهان در آستانۀ عصر جنگ‌هاي جهاني بود، جنگ‌هاي سي ساله دوم. نظامي‌گرايي ابتدا كشورها را به ورطۀ جنگ جهاني اول كشاند و بعد  شكست امپراتوري‌هاي بزرگ آلمان و اتريش‌ـ‌مجارستان، بازترسيم نقشۀ جهان، انقلاب‌ها، ملت‌سازي‌ها و كشورسازي‌ها و درگيري‌هاي قوميتي دهه‌هاي پرآشوبي را در پي داشت كه از بد روزگار قرار بود واپسين پردۀ آن ناگوارترين پرده‌اش هم باشد: جنگ جهاني  دوم، يكي از رخدادهاي تكان دهندۀ واپسين سال جنگ جهاني اول و سال‌هاي پسا جنگ سوسياليستي راديكالي بود...»

كتاب «ليبراليسم» را «مهدي تديني» به فارسي ترجمه كرده و بر آن يادداشتي افزوده است. نشر ثالث چاپ و نشر آن را براي علاقه‌مندان به عهده داشته است. بهتر است بدانيد: تديني كتاب را از زبان آلماني به فارسي برگردانده و ترجمه فارسي آن را با ترجمۀ انگليسي كه شخص فون ميزس بر آن نظارت داشته است مطابقت داده است.

دوستداران و علاقه‌مندان علوم‌ سياسي اگر تمايل به مطالعه كتاب «ليبراليسم» داريد؛ مي‌توانيد كتاب ليبراليسم را با تخفيف از سايت بنوبوك خريداري و مطالعه كنيد.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط علي
نظرات (0)

كف هاي كاذب يك محصول عالي براي مراكز داده، آزمايشگاهي، اتاق هاي برق و كنترل، و به طور كلي اماكني است كه نياز به مديريت در عبور كابل و تاسيسات در اتاق هاي خود دارند. از اين كف براي توزيع هواي خنك در اتاق نيز بهره گيري مي شود. در اين سيستم، يك كف كاذب روي كف اصلي اتاق ايجاد مي گردد. اين كف با استفاده از تايل هاي 60*60 ايجاد ميگردد. در ساخت تايل ها تنوع وجود دارد، ولي كف كاذب فولادي و كف كاذب آلومينيومي دو نوع پر كاربرد آن مي باشند.

هدف از ايجاد اين كف ايجاد دسترسي آسان به سيستم كابلي و تاسيسات است. عمليات كابل كشي و تاسيسات روي سطح اصلي زمين ايجاد مي گردد. سپس سيستم ماژلار روي آن مطابق تصوير نصب مي گردد. تايل ها قابليت برداشتن به شكل آساني را داشته و سبب ميگردد تا در صورت بروز خرابي يا افزايش و تغييرات، به راحتي به زير آن دسترسي داشته باشيد.

توزيع هواي خنك نيز از مزاياي اين كف است. هواي خنك به زير تايل ها توزيع شده و از طريق قطعاتي كه داراي سوراخ مي باشند به داخل اتاق هدايت مي شوند.

 

كف كاذب فولادي

اين محصول مقاومت خيلي خوبي در برابر وزن دارد. از طرفي اقتصادي بوده و قيمت مناسبي نيز دارد. مقاومت در برابر آتش از ويژگي هاي ديگر اين محصول است. با استفاده از رنگ الكترو استاتيك تايل ها در مقابل رطوبت نيز مقاوم مي گردند. قطعات به شكل مناسب توليد شده به طوري كه زيبايي بسيار خوبي به اتاق شما ميدهد.

دو لايه فولادي در زير و روي تايل نصب شده و اطراف آن نيز با ورق فولادي پوشيده ميشود. اتصالات از طريق الكترو جوش برقرار مي شود. سپس لايه مياني با بتن تحت فشار پر مي گردد. بتن براي صلب بودن تايل ها و استحكام بيشتر آن تزريق مي شود. روي تايل ها با روكش HPL و PVC پوشيده ميشود. اين لايه آنتي استاتيك بوده و سبب خروج الكتريسيته ساكن از اتاق مي شود كه در اتاق سرور كاربرد زيادي دارد.

 

كف كاذب آلومينيومي

اين محصول با قطعات 60*60 ايجاد مي گردد. پانل ها از طريق ريخته گري و دايكست با مقاومت در برابر حريق كلاس A توليد مي شوند. تحمل وزن خوبي را در اين محصول شاهد هستيم. با توجه به عدم وجود مواد آهني ميدان هاي مغناطيسي اتاق دچار اختلال نمي گردند. وزن كم و مقاومت خوب در برابر رطوبت از ويژگي هاي بارز اين محصول است.

پايه ها از نوع گالوانيزه گرم و سرد بر اساس نياز مشتري قابل ارايه است. ارتفاع زير كف كاذب بين 10 تا 120 سانتيمتر مي تواند متغير باشد. استرينگر و نبشي و ساير لوازم براي اجراي آن در دسترس شما قرار خواهد گرفت. روكش HPL آنتي استاتيك در اين محصول پركاربرد است.

اجرا

كف ماژولار براي پايداري و زيبايي نياز به نصب حرفه اي دارد. اجراي كف كاذب از خدمات آريوشين مي باشد. استفاده از تيم هاي تخصصي سبب استقرار بي عيب و نقص اين محصول مي گردد. تمامي استاندارد ها در نصب اين محصول رعايت مي گردد. اجراي كف كاذب اتاق سرور ، اتاق برق، كنترل، صنايع حساس و ساير موارد با رعايت كليه استاندارد ها انجام مي گردد.

سرويس و نگهداري نيز از ديگر خدمات اين شركت مي باشد. سطح ماژولار ممكن است بعد از مدتي نياز به سرويس و رگلاژ يا تعويض روكش پيدا كند. در اين خصوص نيز متخصصين متبحري براي اينكار وجود دارد.

انواع ديگر كف ماژولار

از انواع ديگر كف ماژولار ميتوان به كف هاي سنگي، سراميكي، سولفات كلسيم و چوب اشاره كرد. اين موارد هر چند كم كاربرد است اما در برخي فضاها ممكن است مورد نياز باشد. براي مثال در روف گاردن از ترمو وود استفاده ميگردد. استفاده ديگر از كف كاذب فولادي ساده مي باشد. روي اين كف عموما موكت نصب شده و براي زيبايي فضا استفاده مي گردد.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط علي
نظرات (0)
 
تاريخ : ۶ مرداد ۱۴۰۰

بسياري از افراد تصور مي‌كنند با كسب رتبه خوب در كنكور همه چيز تمام شده‌است! يا اينكه با به دست نياوردن رتبه مطلوب، كاري از دست آن‌ها ساخته نيست! در صورتي كه هرگز چنين نيست و اين تصورات اشتباه است! درواقع كسب رتبه مناسب و يا نامناسب، قرار نيست شما را وارد بهترين دانشگاه نمايد و يا از ورود به آن بازدارد. هرچند، هرچه رتبه كسب شده بهتر باشد، احتمال كسب موفقيت و تحصيل در رشته موردنظرتان بيشتر خواهدبود. اما شاه كليد اين امر، يك انتخاب رشته خوب و موفق است. به‌عبارتي ديگر انتخاب رشته دانشگاهي و محل تحصيل بايد با ذكاوت و هوشمندي صورت پذيرد تا بهترين نتيجه حاصل شود. در همين راستا و در ادامه اين مطلب قصد داريم به بيان ويژگي‌هاي انتخاب رشته موفق در كنكور بپردازيم. پس اگر نگران انتخاب رشته خود هستيد، اين مطلب را ازدست ندهيد!

تازه ترين ها : رتبه هاي برتر كنكور 1400

 

بررسي دقيق دفترچه، شرط لازم اما ناكافي!

يكي از مهمترين اقدامات در زمينه انتخاب رشته موفق كنكور، مطالعه دقيق اصلي‌ترين منبع، يعني دفترچه انتخاب رشته است. در كمال تعجب، اين موضوع با بي‌توجهي و سهل‌انگاري از سوي دانش‌آموزان روبه‌رو است. اما توجه داشته‌باشيد، دفترچه انتخاب رشته، حاوي موضوعات مهم و تأثيرگذاري است. مانند انواع سهميه‌ها، شرايط خاص پذيرفته‌شدن در برخي از دانشگاه‌ها و همچنين شرايط رفاهي همچون تأمين خوابگاه. وجود حتي يك بند يا يك نكته در دفترچه، آن هم در حالي كه بسياري از خواندن آن غافلند، مي‌تواند انتخاب شما را به بهتر از آن چه تصور مي‌كنيد، تبديل نمايد.

 

علاقه و استعداد در صدر ويژگي‌ها!

بدون شك هدف همه ما از شناخت ويژگي هاي انتخاب رشته موفق كنكور، انتخاب رشته و دانشگاه موردعلاقه‌مان است. رشته‌اي كه احتمالاً سال‌هاي زيادي از زندگي را صرف مطالعه و بررسي در آن خواهيم كرد. حتي بعدها منبع درآمد و حوزه شغلي ما را تشكيل خواهد داد. لذا سهم زيادي از وقت و انرژي ما را به خود اختصاص مي‌دهد. در نتيجه، سعي كنيد تحت تأثير نام دانشگاه و يا مسائلي چون چشم و هم‌چشمي‌هاي خانوادگي انتخاب رشته نكنيد! در كنار علاقه، استعداد و توانايي خود را نيز درنظر داشته باشيد. با خود كاملاً صادق باشيد و روحيات و خصوصيات خود را با توجه به آينده رشته موردنظرتان، مدنظر قرار دهيد.

 

بررسي هدف و شرايط ادامه تحصيل

هدف خود را از لحاظ انتخاب رشته درنظر بگيريد. در واقع براي اين پرسش كه چرا قصد انتخاب فلان رشته را داريد، پاسخي قانع‌كننده و منطقي داشته باشيد. اگر قصد ادامه تحصيل داريد، بررسي كنيد تا چه مقطعي و در چه دانشگاه‌هايي امكان ادامه تحصيل وجود دارد؟ آيا در داخل كشور اين امر ميسر است؟ يا اينكه شرايط ادامه تحصيل آن در خارج از كشور چگونه است؟  پاسخ به سؤالاتي از اين دست، مسير پيش روي شما را روشن‌تر از قبل خواهد نمود.

 

بازار كار و موقعيت شغلي رشته

بدون ترديد بازار كار و ميزان درآمد هر رشته نيز از جمله عوامل حائز اهميت در انتخاب رشته است. حتماً درباره آينده شغلي و موقعيت هايي كه ممكن است پس از فارغ‌التحصيلي پيش روي شما باشد، تحقيق كنيد. در واقع اينكه از رشته شما در مشاغل گوناگون چگونه استفاده‌اي مي‌شود و درآمد آن چگونه است. بررسي رشته از لحاظ شغل دولتي، فعاليت در مجموعه و يا شركت‌هاي خصوصي نيز مي‌تواند مفيد فايده واقع شود.

 

جزئيات سرنوشت ساز!

يكي ديگر از ويژگي‌هاي انتخاب رشته موفق، توجه به نكات ريز اما مهم و تأثيرگذار است. نكاتي كه اثر خود را پس از انتخاب محل تحصيل نشان خواهند داد. مانند شهر دانشگاه و فاصله آن تا محل زندگي شما و يا امكانات رفاهي و ترددي در آن شهر. وابستگي به روابط خانوادگي، وضعيت اقتصادي خانواده‌، هزينه‌هاي شما از لحاظ تحصيل، تردد، اسكان و ... نيز از ديگر جزئياتي است كه انتخاب رشته، خصوصاً دانشگاه و محل تحصيل را تحت‌الشعاع قرار خواهدداد. لذا حتماً به اين موارد توجه نماييد و در اين خصوص تعارفي نداشته باشيد! چراكه بحث حداقل چند سال تحصيل در ميان است.

 

مشاوره و مشورت فراموش نشود!

بدون شك، افرادي كه در زمينه انتخاب رشته داراي تجربه و تخصص هستند، گزينه ايده آلي براي راهنمايي ما محسوب مي‌شوند. لذا استفاده از مشاوران تحصيلي، مي‌تواند شما را با فوت و فن‌هاي اين زمينه آشنا نمايد. درنتيجه، حتماً از يك يا چند فرد باتجربه و مطمئن در اين زمينه همكاري و همياري بخواهيد. اين امر به لطف انواع مراكز مشاوره آنلاين به راحتي ميسر است.

 

ثبت رشته در نهايت دقت!

آخرين ويژگي انتخاب رشته موفق كنكور، ثبت كد رشته‌ها در سايت سنجش در كمال دقت و صحت است. بسياري از افراد از اين موضوع به ظاهر ساده، با سهل‌انگاري عبور مي‌كنند. در نتيجه خطاي پيش بيني نشده و سهوي، سبب انتخابي متفاوت و اشتباه خواهد شد. اشتباهي كه مي‌تواند زحمات چندساله شما را هدر دهد! لذا به هيچ عنوان در ثبت كد رشته عجله نكنيد و قبل از تأييد نهايي يكبار كد محل‌ها چك كنيد. همچنين ثبت انتخاب رشته را به ساعات و روزهاي انتهايي موكول ننماييد. اگر از كافي نت‌ها استفاده مي‌كنيد كه ممكن است اغلب شلوغ و پرتردد باشند، ، تمركز و دقت خود را بيش از پيش نماييد.

لينك مصاحبه نفرات برتر كنكور 1400 رياضي تجربي انساني هنر زبان در پي سي كنكور :

https://p30konkor.com/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/ ادامه مطلب...
ارسال توسط علي
نظرات (0)
[ ۱ ]